Sakoma, kad 90 procentų vyrų mėgsta apkūnias moteris, o 10 procentų – labai apkūnias. Nepaisant šios liaudies išminties, daugybė moterų svajoja (ir stengiasi) sublogti. Ir subrendusios, jau pagimdžiusios, ir visai jaunutės, dar tik pradedančios moteriškai apvalėti.
Regis, visi žino normatyvus – ūgis minus 100. Maždaug tokia yra norma. Tačiau šie dėsniai tinka ne visiems. Moteris gali pradėti lieknėti net ir atitikdama normą, nes mano, kad „riebaliukai“ pasiskirstę netaisyklingai, todėl juos lengviau apskritai numesti, negu iš kai kur atimti, o kai kur pridėti. Ir prasideda… Nepaprastos dietos, saujos tablečių, visiškas ir dalinis badavimas, nuolatinės klizmos bei dirbtinai sukeltas vėmimas.
Antsvoris išties išnyksta gana sparčiai, tačiau labai sudėtinga netekti kilogramų, kurių organizmui reikia normaliai egzistuoti. Kuo labiau žmogaus svoris artėja prie išsvajotosios formulės „ūgis minus 100“, tuo lėčiau jis krenta. Tai natūralu: riebalų masė yra energijos, kurią organizmas eikvoja badaudamas, akumuliatorius. Todėl žiaurios kovos už išlikimą sąlygomis „nereikalingi“ tikrai nebuvo nereikalingi. Tad ir alkio jausmas tampa vis stipresnis – gamta skatina aktyviau rūpintis savimi, bando išsaugoti gyvybę nuolat primindama apie „kasdienę duoną“.
Gerai, kad dauguma moterų laiku nustoja lieknėti, nors ir rauda dėl valios stygiaus. Kai kurios kentėtojos puola į tokias kraštutinybes, kad daug praranda. Moterys (o dažniausiai jaunos merginos) taip susižavi lieknėjimu, kad tai joms tampa įkyria idėja.
Tiek lieknėja, kad niekur nebūtų „jokio riebaliuko“, po oda aiškiai pastebimas skeletas, žarnyno peristaltika ir širdies plakimas. Nukara veido ir kūno oda, ji pasidaro plona ir nesveika, iš burnos sklinda nemalonus kvapas, svaigsta galva ir ūžia ausyse, be klizmos nepajėgiama išsituštinti.
Apima nuolatinė depresija, mažėja natūralūs norai, dingsta menstruacijos. Beje, moteriškos funkcijos sutrinka labai greitai – gamta neleidžia pastoti moteriai, kuri pati vos gyva. Būtent riebalų ląstelėse vyksta kai kurie lytinių hormonų formavimosi procesai. Stokojant riebalinio audinio tai tampa signalu subtiliai endokrininei sistemai.
Reguliaciniai hormoniniai procesai ypač sutrinka, kai kūno masė mažesnė nei 50-55 kg. Per didelis sulieknėjimas labai neigiamai veikia jauname amžiuje – 15-20 metų. Galutinai dar nesusiformavę organizmo kūrimosi procesai, nevisiškai susireguliavę ką tik suaugusio žmogaus vidaus procesai, o kūnas jau patiria sunkų išbandymą – badavimą.
Gydytojas rekomenduoja
Ginekologai žino, kad jaunystės anoreksija (badavimu) sergančios merginos vėliau tampa jų nuolatinėmis pacientėmis – dėl sutrikusio menstruacijų ciklo, nevaisingumo, persileidimų, lytinės sistemos auglių.
Gastroenterologams sunku sugrąžinti normalius jų virškinimo ir maisto pasisavinimo procesus, gydyti opas, kolitus, kepenų ir kasos funkcijų sutrikimus. Urologai, neuropatologai, psichiatrai ir daugelis kitų gydytojų gydo tuos, kurie žavisi pačiu lieknėjimo procesu, o ne tais rezultatais, kurie galėtų būti ir natūralūs. Todėl nediskutuokite, kokia dieta geresnė, kokias moteris vyrai labiau mėgsta ir kt., bet suvokite viena: viskas gerai, kas su saiku!