Kodėl vyrams dietos veiksmingos, o moterims – ne?

Jei kada nusprendei varžytis su vaikinu, kuris iš jūsų numes daugiau svorio, supranti, kokioje tragiškoje situacijoje atsiduria moteris, matydama, kad vyro svoris krenta žaibiškai, o moters ne, nors dietos principas – tas pats.
Ne vienai merginai, nusprendusiai „linksmai“ mesti svorį kartu su savo vaikinu, šis procesas tapo alinančia kančia. Vaikinai greitai pasiekia norimą svorį, nekentėdami alkio ar įkyrių minčių apie skanėstus, jiems dietos „veikia“ kur kas greičiau nei moterims.

vyraimoterys

Kodėl? Mokslininkai turi kelias versijas. Pirmiausia moterų ir vyrų tiek fiziologiniai, tiek psichologiniai skirtumai lemia ne tik riebalų pasiskirstymą organizme, tačiau ir požiūrį į dietas.

Paprastai moterys būna išbandžiusios kelias nepasiteisinusias dietas, tad dar viena dieta joms nekelia motyvacijos. Moteriai dieta asocijuojasi su kančia, siekiant gražaus kūno, o vyrams paprastai su sveikata ir gera būsena.

„Nors dietų dažniausiai laikosi moterys, sėkmingiausiai svorį mesti sekasi vyrams“, – sakė daktaras Jamesas Stubbsas, „Slimming World“ organizacijos tyrimų specialistas.

„Vyrai orientuoti į tikslą, mažiau jaučia streso, jie ilgiau išlieka susikaupę, socialiniai įvaizdžiai juos kankina kur kas mažiau. Jei vyras pasirenka laikytis dietos, jis nesvarsto, kad gaila nevalgyti tam tikro maisto, ar sunku vykti sportuoti tris kartus per savaitę. Vyras nesigaili, negraužia savęs, nesvarsto ir neleidžia sau prarasti vilties. Moterys dažnai pačios netiki dietos veiksmingumu, stokoja valios, todėl jų lieknėjimo procesas ilgėja ir tampa vis labiau nepakeliamas“, – pasakojo daktaras.

Vyrų ir moterų kūnuose riebalai kaupiasi skirtingose vietose. Vyrai dažniausiai nori atsikratyti pilvuko, o moterys vargsta su šlaunų, pilvo riebalais. Šiose vietose atsikratyti antsvorio kur kas sunkiau nei sulyginti pilvuką, teigė daktaras Philipas McTernanas, Warwicko universiteto profesorius.

Vyrai paprastai pozityviau žiūri į dietas ir tiki jomis, o moterys neretai yra nusivylusios dietomis ir savo kūnu, todėl pasąmonėje stabdo save lieknėti. Škotijos tyrėjai nustatė, kad moterys net dešimt kartų labiau linkusios nevertinti savo kūno ir skųstis juo nei vyrai.

Tad pasitikėjimas savimi ir tikėjimas dieta padeda atsikratyti daugiau kilogramų.