Skani ir efektyvi dieta

Kartais dietos prireikia ne tik norint kardinaliai pasikeisti. Daugeliu atvejų tereikia numesti vos du – tris kilogramus ir sutvirtinti raumenis. Todėl griežtas dietas iš karto atmetame. Juk maistas – geriausias vaistas.

Pirmiausia reikia tiksliai nustatyti, kiek kilogramų jūs norėtumėte numesti. Jeigu daugiau nei penkis, ši dieta nepadės. Jeigu per kurį laiką pasitaisėte tik vos vos ir norite sugrįžti prie buvusio svorio, jums reikėtų pasikliauti žemiau pateiktais patarimais.

Bet kokios, tame tarpe ir šitos dietos esmė ta pati – pakankamai kaloringi pusryčiai ir pietūs, ne tokie kaloringi priešpiečiai ir visiškai lengva vakarienė. Turėsite laikytis šių taisyklių ir dar į racioną įtraukti kai kuriuos ypatingus produktus. Jie padės sureguliuoti virškinimą ir įsisavinti visas maisto medžiagas. Šiems produktams priskiriamas kefyras (ne mažiau nei dvi – trys stiklinės per dieną), šviežių kopūstų ir obuolių salotos, pagardintos staliniu šaukštu citrinų sulčių ir gerinančios žarnyno peristaltiką bei didinančios apetitą, ir žalioji arbata (patikimas pagalbininkas kovojant su toksinais ir šlakais). Neišsiversite ir be taip vadinamo „grožio gėrimo“ – stiklinės karšto vandens su staliniu šaukštu citrinų sulčių. Vandenį reikia gerti kiekvieną rytą dar nevalgius. Visa tai turėtumėte įtraukti į kasdieninį savo racioną.

Meniu pavyzdys visai savaitei:

Pusryčiai: bet koks vaisius, puodelis kavos arba arbatos. Jeigu pusryčiams nevalgote nieko saldaus, į gėrimą galite įdėti vieną arbatinį šaukštelį cukraus. Paskui suvalgykite jogurto, galima suvalgyti kiaušinį, kelis gabalėlius rupaus malimo juodos duonos su uogiene arba medumi.

Pietūs: lėkštė daržovių sriubos arba vištienos sultinio be vištos ir, žinoma, be vištos odelės, arba bet kokia žuvienė. Svarbiausia, kad nebūtų riebu. Antram patiekalui – maža lėkštė virtų ryžių ir nedidelis gabalėlis žuvies, vištos arba mėsos, keptos folijoje. Desertui galite valgyti bet kokių vaisių, o tris kartus per savaitę galite pasimėgauti bet kokiu saldumynu.

1

Nukrypimas. Dietiniams ir gana naudingiems saldumynams priskiriami traškučiai su aguonomis, zefyrai, pastilės ir marmeladas, kuriuose yra obuolių pektino. Tačiau tai ne priežastis lepintis jais kiekvieną dieną – kitaip tai jau bus ne dieta.

Vakarienė: bet kokių daržovių salotos su nedideliu kiekiu augalinio aliejaus ir žalumynų, dvi keptos bulvės arba grikiai. Einant antrai dietos savaitei, galima suvalgyti porą gabaliukų mėgstamo, nors ir pakankamai kaloringo sūrio, o kartą per savaitę – netgi ko nors kepto, pavyzdžiui, vištienos be odelės arba mėsos be riebalų. Valgyti reikia nedidelėmis porcijomis, bet reguliariai, nes valgant tik vieną kartą per dieną organizmas bando sukaupti atsargas riebalų pavidalu.

Gera, juoda kava naudinga virškinimui, bet suardo kai kuriuos vitaminus, tarp jų ir vitaminą C. Jos galima gerti, bet tik vieną kartą per dieną. Savaitės tvarkaraščio keisti negalima – viena diena yra iškrovos diena, kai pusryčiams, pietums ir vakarienei reikia valgyti vienos rūšies produktus. Organizmas praranda daug vandens – nepamirškite mineralinio vandens. Tokiomis dienomis galima valgyti žuvį, bulves, gerti kefyrą, bet skaniausia – valgyti vaisius.

Fruktozę, kurios yra saldžiuose vaisiuose, skrandis pasisavina labai greitai ir kraujyje padidėja gliukozės kiekis, o sotumo jausmas ateina vėliau. Kilogramą vaisių reikia padalinti porcijomis ir suvalgyti per visą dieną. Tam idealiai tinka obuoliai, kriaušės, ananasai, kiviai, vynuogės. Tiesa, rūgščių veislių obuoliai klastingi – jie tik sužadina apetitą.

Ištikimi pagalbininkai iškrovos dieną – paprasčiausios bulvės. Virkite jas su lupenomis, kitaip prarandama baltymų. Pietums reikėtų suvalgyti apie 300g bulvių su trupučiu augalinio aliejaus ir žalumynų, vakarienei tokią pačią porciją užpilkite stikline lieso jogurto.
Ryžių dienos, kai pusryčiams reikia suvalgyti 200g ryžių su cinamonu ir cukrumi, pietums – su žalumynais, o vakarienei – su apelsinų sultimis, yra ypatingai efektyvios, jei vargina celiulitas (jis gali atakuoti ir net labai plonas merginas). Likusias dienas laikykitės pagrindinės dietos, apie kurią jums papasakojau.

Gerkite kuo daugiau vandens, bet nesižavėkite sultimis, nes jose gali būti daug jums visai nereikalingo cukraus. Kai pasieksite pageidaujamą svorį, pasilepinkite mėgstamu patiekalu, tik nepersistenkite. Būtinai 2 – 3 kartus per savaitę apsilankykite sporto salėje. Pirmenybę teikite ne treniruokliams, o aerobikai – jėgos, šokio aerobikai, stepui. Aerobika delikačiai suformuoja raumenis. Optimalų rezultatą įmanoma pasiekti per tris savaites, nors tai, tiesa, yra individualu.