Vyrams skirta dieta nuo vėžio ir prostatito

Priešinė liauka, arba prostata, vaidina labai didelį vaidmenį vyro lytinės ir šlapimo sistemų veikloje. Ji išskiria skystį, sudarantį spermos pagrindą, dalyvauja keleto hormonų sekrecijoje ir yra jaučiama lytinio akto metu. Be to, prostata yra išsidėsčiusi prie pat šlapimkanalio, todėl bet kokia jos deformacija arba padidėjimas gali sukelti šlapinimosi problemas.

vyras

Nenuostabu, kad vyrai taip bijo galimų su šiuo organu susijusių problemų. Juolab, kad įvairių formų prostatos uždegimas vargina nuo 30 iki 60% vyresnių, kaip 25 metai, vyrų, o prostatos vėžiu Lietuvoje serga 7 vyrai iš tūkstančio.

Ar nuo šių ligų galima apsisaugoti? Grupė mokslininkų iš Didžiosios Britanijos įsitikinę, kad geriausias profilaktinis būdas – teisinga mityba. Jie išstudijavo keletą dešimčių savo kolegų mokslinių darbų, pridėjo savo išvadas ir sudarė tikrą receptų, skirtų priešinės liaukos sveikatai, knygą, rašo Daily Mail. Leidinys skirtas ir tiems, kurie yra sveiki, bet nori apsidrausti, ir vyrams, kurie turi problemų lytiniame gyvenime.

Knygos pagrindą sudaro per pastaruosius metus atlikti vyrų lytinės sveikatos medicininiai tyrimai.

Tie maisto produktai, kurie, kaip paaiškėjo, turi priešvėžinių savybių, buvo įtraukti į specialų „vyrišką” meniu ir įėjo į siūlomų patiekalų sudėtį.

Pavyzdžiui, prieš pora metų tyrėjai pastebėjo, kad svogūnas ir česnakas gali net 50% sumažinti riziką susirgti prostatos vėžiu; taip pat naudingi žiediniai, Briuselio kopūstai ir brokoliai. Mokslininkai šiuos produktus siūlo vartoti ne rečiau kaip tris kartus per savaitę, o česnaką galima dėti visur, kur tik įmanoma.

Tik štai gaminti priešvėžines daržoves taip pat reikia teisingai, priešingu atveju galima sunaikinti visus naudingus elementus. Taigi, kopūstus geriau valgyti šviežius arba truputi pagarintus, o nuo virimo likusį vandenį ne išpilti, o panaudoti jį kaip padažą ar antpilą. Pomidorai, kurie taip pat užsirekomendavo kaip puiki priemonė kovoje su vėžiu, valgomi švieži arba sulčių ar pastos pavidalu. Vieno tyrimo duomenimis 5 savaites vartojant pomidorų pastą galima 20% sumažinti prostatos vėžio riziką

Kituose prostatito ir vėžio profilaktikai tinkamuose produktuose yra riebi žuvis, pupelės, žirniai, lęšiai, avietės.

O štai kenksmingi produktai: tai dideliais kiekiais vartojami pieno produktai, birūs kepiniai, keptas maistas ir raudonas vynas. Jų vartojimą reiktų riboti, juolab kad jie kenkia ir kitoms organizmo sistemoms. Raudona mėsa laikoma vienu iš aukštą cholesterolio lygį provokuojančių veiksnių, piene esantys gyvuliniai riebalai kenkia širdies darbui, na o polinkis kepiniams paprasčiausiai gresia nutukimu.

Taigi, pavyzdinis dienos meniu vyro sveikatai:

Pusryčiai: avižinė košė, virta ant sojos pieno, su trupučiu aviečių ir medaus arba omletas su svogūnais, pomidorais ir grybais.

Pietūs: pomidorų sriuba su svogūnais ir česnakais, vištienos šašlykas su pupelėmis ir brokoliais arba ta pati sriuba plius jautienos kotletas su virtais ryžiais.

Pavakariai: blyneliai su avietėmis ir bertoletijų (braziliškais) riešutais ar graikiškais riešutais

Vakarienė: tuno salotos, pupelės ir avokadas arba lobijo – raudonų pupelių troškinys su svogūnais, įvairiais prieskoniais.