Lieknėjimo kurso trukmė – trys mėnesiai, per kuriuos susiderina medžiagų apykaita, dingsta žalingi maitinimosi įpročiai ir galima pereiti prie įprasto raciono.
Visus šiuos tris mėnesius reikia paisyti žemiau pateiktus principus, o ne laikytis griežtos dietos, kuri reikalinga radikaliam sulieknėjimui. Kiekvienas gali laikytis jos tiek laiko, kiek reikia asmeniškai.
Principai:
1. Visų pirma, visi žmonės skirstomi į 2 tipus – tuos, kuriems energijai gauti reikalingi angliavandeniai, ir į tuos, kurie energiją gauna iš riebalų. Kiekvienam tipui priskiriama savita programa lieknėjimui.
2. Vienas iš pagrindinių principų – nemaišyti vieno valgymo metu paprastus ir sudėtingus angliavandenius. Tai yra, jei suvalgėte lėkštę makaronų, užsikąsdami duona, tai turite mažesnes galimybes sulieknėti nei nuo vienos skrudintos duonos riekelės su uogiene.
3. Valgyti rekomenduojama kas 2 valandas, darant vieną 10 valandų pertrauką.
4. Arbatą ir kavą rekomenduojama vartoti atskirai, nemaišant su maistu.
5. Baltymus galima valgyti kiek lenda, daržoves be krakmolo taip pat, ir kuo daugiau.
6. Dar vienas principas – nemaišyti augalinius ir gyvulinius riebalus, tai yra kiaulienos žlėgtainį geriau kepti svieste.
Kaip nustatyti kokiam žmonių tipui priklausote ?
1. Žmonės turintys žemo tipo vegetacinę nervų sistemą: Kaip taisyklė, tokio tipo žmonių oda švari, gleivinė sausa, blyškios rožinės spalvos. Jie pakankamai ištvermingi, gerai susitvarko su pastoviomis apkrovomis, sėslūs ir gali ilgą laiką būti susikoncentravę. Tam, kad išsaugoti vegetatyvinę pusiausvyrą šiam tipui būtini angliavandeniai ir kaip galima didesniais kiekiais.
2. Žmonės su vegetacine aukšto tipo nervų sistema. Kaip taisyklė, jiems charakteringa: gausus seilėtekis, ryškiai rožinės spalvos liežuvis, padidėjęs prakaitavimas, plaukai labiau riebūs nei sausi, problematiška oda. Aukšto tipo žmonės pakankamai greitai pavargsta, dėl to būtinos dažnos poilsio pertraukėlės. Šiam žmonių tipui geros savijautos palaikymui būtini riebalai.
Dabar pereikime prie pačios dietos.
Žemas tipas
Šio tipo vegetacinę nervų sistemą iš ryto būtina užvesti, suteikti žvalumo. Tam reikalingi angliavandeniai, be to pakankamai nedidelio kiekio, bet tik vieno tipo.
Kava ir arbata nedideliais kiekiais naudingi, bet tiems, kas nori sulieknėti geriausia gerti žolelių arbatą ir negazuotą mineralinį vandenį.
Vaisius ir daržoves galima valgyti be apribojimų, bet svorio numetimui geriausia valgyti rūgščius obuolius, citrusinius vaisius ir daržoves.
Šio tipo žmonės dažnai jaučia riebių, saldžių ir aštrių patiekalų poreikį. Į sveikatą, tik nepersistenkite.
Programa lieknėjimui:
Ryte ant tuščio skrandžio: gabalėlis cukraus.
Po valandos: duonos riekelė
Po 2 valandų: 20 g duonos + sviestas + 30 g sūrio su pomidoru.
Po 2 valandų: 1 bananas arba obuolys
Po 2 valandų: 80 g mėsos arba žuvies arba 1 kiaušinis + 1 bulvė arba 1 arbatinis šaukštelis ryžių + bet kokios daržovės (ne pupos).
Po 2 valandų: 2 gabalėliai šokolado.
Po 2 valandų: 1 stiklinė pasukų (200 ml)
Po 2 valandų: keletas rūgščių vaisių.
Aukštas tipas
Šiems žmonės geriausia pradėti dieną nuo riebalų porcijos. Idealiai tinka arbatinis šaukštelis šalto spaudimo alyvuogių aliejaus. Bet iš bėdos tiks bet koks augalinis aliejus. Jo negalima nei užgerti nei užvalgyti. Jei pasijaus alkio jausmas, galima išgerti puodelį žalios arbatos, bet ne ankščiau kaip po valandos. Šio tipo žmonėms nebūtini vaisiai. Vitaminus ir mineralus jie gauna iš daržovių. Pati naudingiausia šio tipo žmonėms daržovė – avokadas. Taip pat gerai griežtis, moliūgas, ridikas.
Programa lieknėjimui:
Ryte ant tuščio skrandžio: 1 arbatinis šaukštelis augalinio aliejaus
Po 1-2 valandos: puodelis žalios arbatos
Po 2 valandų: 1 stiklinė pasukų (200 ml) arba 1 bananas.
Po 2 valandų: 80 g virtos mėsos, žuvies arba paukštienos arba 1 kiaušinis + 1 nedidelė bulvė su lupenomis arba 1 arbatinis šaukštelis ryžių + bet kokios daržovės.
Po 2 valandų: Šaukštelis žalios arbatos.
Po 2 valandų: didelė salotų porcija iš bet kokių daržovių.
Besilaikančiojo dietos produktų krepšelis
Angliavandeniai:
Cukrus, fruktozė (sultys, vaisiai), grūdiniai (miltai, duona, makaronai) produktai, alkoholis, pienas, pieno produktai, kurie turi pieno cukraus (grietinėlė, grietinė, saldi varškė, konservuotas pienas, pasukos, jogurtas, jaunas sūris, naminis sūris, kamamberas), bulvės, ryžiai, kukurūzai.
Proteinai:
Visos daržovės, pieno produktai, praktiškai neturintys pieno cukraus (varškė, mocarelos sūris, brinza, gorgoncola, taip pat kai kurie kieti sūriai (gouda, parmezanas, Tilžės sūris, rusiškas), pupos, liesa mėsa, vištos ir kalakutienos krūtinėlė.
Riebalai:
augalinis aliejus, sviestas, grietinėlė, dešros, avokadas.
Maišyti produktai
Bananai, visos riešutų rūšys, visos pupų rūšys, razinos, slyvos – ŠIUOS PRODUKTUS NEGALIMA VALGYTI KARTU SU KITAIS ANGLIAVANDENIAIS!!!
Gėrimai
Kakava, kava, juodoji arbata, žalioji arbata (beveik neutrali). ŠIŲ PRODUKTŲ VARTOJIMĄ REIKTŲ LAIKYTI KAIP ATSKIRĄ VALGYMĄ !!!